KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204125
nr 1420 4125
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:52:28
21/9 22:13:48
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström